Zamień pieluszki na pieluchomajtki

Jeśli Twoje dziecko jest w ciągłym ruchu, a zmiana pieluszki każdorazowo stanowi dla nas dosyć spore wyzwanie, ponieważ dziecko się niecierpliwy, to idealnym dla nas rozwiązaniem będą Pampers Pants 4. Pieluchomajtki zdecydowanie lepiej i łatwiej się zakłada, nawet gdy dziecko cały czas się rusza.

Dlaczego warto?

W przypadku dzieci, które się zaczynają przemieszczać, a nawet i raczkować, pieluchomajtki im zapewniają swobodę ruchów, a nasz ułatwiają dosyć szybką zmianą pieluszki, jednocześnie w stopniu minimalnym zakłócając dziecku zabawę.

W jaki sposób jest to możliwe? Zamiast obowiązku położenia dziecka na plecach, tak jak w przypadku zmiany pieluszki zwykłej, możemy rozedrzeć po prosty boczki tych pieluchomajtek, aby zdjąć je oraz równie łatwo założyć dziecku całkiem nowe pieluchomajtki w stojącej pozycji. Pogoń za maluszkiem uciekającym, nie będzie już w żadnym wypadku konieczna.

Kiedy nadejdzie moment na zmianę?

Sygnałem, że właściwy moment właśnie nadchodzi jest czas, w którym maluszek się przewraca na boki oraz wiercenie się podczas samej zmiany pieluszki. U każdego maluszka zamiana pieluszek właśnie na pieluchomajtki przebiegła w nieco inny sposób. Jednak wiele matek zaczyna wybierać pieluchomajtki, kiedy pociechy ich są w wieku pomiędzy sześć a dziewięć miesięcy.

Jak zdejmujemy pieluchomajtki?

Zdejmowanie pieluchomajtek jest niezwykle proste. Nie musimy ich zsuwać w dół, tak jak majteczki zwykłe. Wystarczy, że rozedrzemy boczki. Następny krok to zwinięcie całości oraz sklejenie taśmą. Taśma znajduje się z tyłu pieluchomajtek. Później już wyrzucamy je do kosza, identycznie jak w przypadku pieluszek zwykłych.

Jak założyć pieluchomajtki?


Upewnijmy się, że obrazki kolorowe na pewno znajdują się z przodu, a z tyłu taśma zabezpieczająca. Wsuwamy po prostu pieluchomajtki na nóżki dziecka oraz podciągamy je do góry. Poprawić należy taśmę elastyczną pieluchomajtek w nogawkach oraz w talii. Chodzi o to, aby je dopasować do ciała maluszka. Prawidłowe założenie pieluchomajtek zapewni dziecku naszemu poczucie komfortu oraz suchości. Musimy wiedzieć, że pieluchomajtki są chłonne tak samo jak pieluszki zwykłe. Pieluchomajtki Pampers Pants 4 dziecku dają identyczną ochronę, jak inne pieluszki Pampers. Zapewniają aż do dwunastu godzin suchości, a taśma elastyczna wokół talii oraz nogawek zapobiega przeciekaniu. Nie ma tutaj żadnej filozofii, a więc każdy rodzic, nawet początkujący sobie z tym poradzi. Nie mamy co do tego nawet najmniejszych wątpliwości.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com